Division Home | Standings

U16 Boys Schedule - Div. 2
  Date Time Location   Home Team Visitor Team 
 Sun., Nov 10 9:00 am Island View High School Div. 2 46 Fall River Rebels - Woodford  68 West End Steelers - Gagne   
EX Sun., Nov 10 10:30 am Island View High School cross 51 St. Margarets Bay SLAM - Wilbur  64 Dartmouth Lakers - Walton   
EX Sun., Nov 10 12:00 pm Halifax West cross 80 Halifax Hurricanes - Ling  37 Cole Harbour Rockets - Parker   
 Sun., Nov 10 1:30 pm Halifax West Div. 2 56 Bedford Eagles - Durling  61 Halifax Hurricanes - Bilek   
 Sun., Nov 10 3:00 pm Halifax West Div. 2 55 Cole Harbour Rockets - Parker  52 Sackville Storm - Holland   
EX Sun., Nov 10 3:00 pm Island View High School cross 71 West End Steelers - Murphy  63 Philippine Tamaraws - Valencia   
 Sun., Nov 10 4:00 pm Sackville Hts. Jr. High Div. 2 72 Tri County Tigers - Murphy  61 Mainland Express - Stewart   
EX Sun., Nov 10 4:30 pm Halifax West cross 37 Community Y Panthers - Nelson  64 St. Margarets Bay SLAM - Hearn   
EX Sun., Nov 17 9:00 am Halifax West cross 62 West End Steelers - Gagne  59 East Preston Pacers - Jones   
 Sun., Nov 17 9:00 am Cole Harbour High Div. 2 51 Fall River Rebels - Woodford  66 Dartmouth Lakers - Walton   
EX Sun., Nov 17 12:00 pm Cole Harbour High cross 32 Sackville Storm - Bell  80 Dartmouth Lakers - Walton   
EX Sun., Nov 17 12:00 pm Dartmouith South Academy cross 47 Prospect Bulls - Knocton  90 Mainland Express - Stewart   
EX Sun., Nov 17 1:30 pm Halifax West cross 64 St. Margarets Bay SLAM - Hearn  51 Cole Harbour Rockets - Parker   
EX Sun., Nov 17 3:00 pm Cole Harbour High cross 53 Cole Harbour Rockets - Haley  82 Philippine Tamaraws - Valencia   
 Sun., Nov 17 3:00 pm Halifax West Div. 2 76 Halifax Hurricanes - Bilek  83 Sackville Storm - Holland   
EX Sun., Nov 17 4:30 pm Halifax West cross 37 Halifax Vipers - Gabriel  63 Bedford Eagles - Durling   
 Sun., Nov 17 4:30 pm Comm. Y Div. 2 60 Community Y Panthers - Nelson  58 Tri County Tigers - Murphy   
EX Sun., Nov 24 9:00 am Cole Harbour High cross 31 St. Margarets Bay SLAM - Wilbur  78 Cole Harbour Rockets - Parker   
 Sun., Nov 24 9:00 am Halifax West Div. 2 72 Mainland Express - Stewart  66 Sackville Storm - Holland   
EX Sun., Nov 24 10:30 am Bicentennial Jr. High cross 30 Bedford Eagles - Durling  79 St. Margarets Bay SLAM - Hearn   
EX Sun., Nov 24 12:00 pm Cole Harbour High cross 57 Fall River Rebels - Woodford  27 Tri County Tigers - Bourgeois   
 Sun., Nov 24 1:30 pm Cole Harbour High Div. 2 85 Community Y Panthers - Nelson  81 Philippine Tamaraws - Valencia   
 Sun., Nov 24 3:00 pm Halifax West Div. 2 54 Dartmouth Lakers - Walton  63 Halifax Hurricanes - Bilek   
EX Sun., Nov 24 4:30 pm Halifax West cross 59 West End Steelers - Gagne  74 St. Margarets Bay SLAM - Dobson   
EX Sun., Nov 24 4:30 pm Cole Harbour High cross 54 St. Margarets Bay SLAM - Banks  79 Tri County Tigers - Murphy   
EX Sun., Dec 01 9:00 am Halifax West cross 58 Dartmouth Lakers - Walton  74 St. Margarets Bay SLAM - Wilbur   
 Sun., Dec 01 9:00 am Comm. Y Div. 2 74 Sackville Storm - Holland  70 Community Y Panthers - Nelson   
 Sun., Dec 01 10:30 am Comm. Y Div. 2 73 Bedford Eagles - Durling  77 Philippine Tamaraws - Valencia   
EX Sun., Dec 01 10:30 am Dartmouith South Academy cross 48 Fall River Rebels - Woodford  41 Dartmouth Lakers - Smith   
 Sun., Dec 01 10:30 am Halifax West Div. 2 82 Cole Harbour Rockets - Parker  68 Mainland Express - Stewart   
EX Sun., Dec 01 1:30 pm Halifax West cross 35 West End Steelers - Gagne  70 St. Margarets Bay SLAM - Hearn   
 Sun., Dec 01 4:00 pm Sackville Hts. Jr. High Div. 2 64 Tri County Tigers - Murphy  58 Halifax Hurricanes - Bilek   
EX Sun., Dec 08 9:00 am Dartmouith South Academy cross 40 Halifax Vipers - Gabriel  84 Fall River Rebels - Woodford   
EX Sun., Dec 08 10:30 am Halifax West cross 80 Bedford Eagles - Gibb  46 West End Steelers - Gagne   
 Sun., Dec 08 10:30 am Prince Andrew #1 Div. 2 69 Halifax Hurricanes - Bilek  81 Cole Harbour Rockets - Parker   
 Sun., Dec 08 12:00 pm Prince Andrew #1 Div. 2 46 Dartmouth Lakers - Walton  73 Community Y Panthers - Nelson   
EX Sun., Dec 08 3:00 pm Halifax West cross 89 Cole Harbour Rockets - Thomas  83 Philippine Tamaraws - Valencia   
 Sun., Dec 08 4:00 pm Sackville Hts. Jr. High Div. 2 51 Tri County Tigers - Murphy  50 Sackville Storm - Holland   
 Sun., Dec 08 4:30 pm Halifax West Div. 2 53 Bedford Eagles - Durling  70 Mainland Express - Stewart   
EX Sun., Dec 15 10:30 am Dartmouith South Academy cross 36 Halifax Hurricanes - Haggett  81 Fall River Rebels - Woodford   
 Sun., Dec 15 10:30 am Prince Andrew #1 Div. 2 79 Philippine Tamaraws - Valencia  87 Community Y Panthers - Nelson   
 Sun., Dec 15 12:00 pm Prince Andrew #1 Div. 2 57 Halifax Hurricanes - Bilek  59 Sackville Storm - Holland   
 Sun., Dec 15 1:30 pm Prince Andrew #1 Div. 2 41 Bedford Eagles - Durling  67 Cole Harbour Rockets - Parker   
EX Sun., Dec 15 3:00 pm Prince Andrew #1 cross 65 Cole Harbour Rockets - Haley  83 Mainland Express - Stewart   
 Sun., Dec 15 4:00 pm Sackville Hts. Jr. High Div. 2 37 Dartmouth Lakers - Walton  70 Tri County Tigers - Murphy   
EX Sun., Dec 15 4:30 pm Halifax West cross 37 West End Steelers - Gagne  62 Bedford Eagles - Gibb   
 Sun., Dec 22 9:00 am Halifax West Div. 2 65 Halifax Hurricanes - Bilek  34 Bedford Eagles - Durling   
 Sun., Dec 22 10:30 am Halifax West Div. 2 78 Community Y Panthers - Nelson  43 Mainland Express - Stewart   
EX Sun., Dec 22 12:00 pm Prince Andrew #1 cross 39 St. Margarets Bay SLAM - Banks  114 Cole Harbour Rockets - Parker   
EX Sun., Dec 22 12:00 pm Dartmouith South Academy cross 50 St. Margarets Bay SLAM - Wilbur  72 Fall River Rebels - Woodford   
EX Sun., Dec 22 12:00 pm Halifax West cross 80 St. Margarets Bay SLAM - Dobson  45 West End Steelers - Gagne   
 Sun., Dec 22 3:00 pm Prince Andrew #1 Div. 2 79 Dartmouth Lakers - Walton  65 Sackville Storm - Holland   
 Sun., Dec 22 4:00 pm Sackville Hts. Jr. High Div. 2 70 Philippine Tamaraws - Valencia  90 Tri County Tigers - Murphy   
 Sun., Jan 12 9:00 am Prince Andrew #1 Div. 2 78 Philippine Tamaraws - Valencia  93 Sackville Storm - Holland   
EX Sun., Jan 12 10:30 am Dartmouith South Academy cross 48 West End Steelers - Murphy  72 Bedford Eagles - Durling   
 Sun., Jan 12 10:30 am Prince Andrew #1 Div. 2 47 Community Y Panthers - Nelson  67 Cole Harbour Rockets - Parker   
EX Sun., Jan 12 12:00 pm Dartmouith South Academy cross 63 Cole Harbour Rockets - Thomas  72 Fall River Rebels - Woodford   
EX Sun., Jan 12 12:00 pm Halifax West cross 29 West End Steelers - Gagne  83 Halifax Hurricanes - Ling   
EX Sun., Jan 12 1:30 pm Halifax West cross 76 St. Margarets Bay SLAM - Hearn  54 Tri County Tigers - Murphy   
 Sun., Jan 12 1:30 pm Dartmouith South Academy Div. 2 71 Halifax Hurricanes - Bilek  70 Dartmouth Lakers - Walton   
 Sun., Jan 12 4:30 pm Halifax West Div. 2 CA Mainland Express - Stewart  CA Tri County Tigers - Murphy   
 Sun., Jan 19 9:00 am Halifax West Div. 2 CA Fall River Rebels - Woodford  CA Dartmouth Lakers - Walton   
 Sun., Jan 19 9:00 am Kingswood Elementary Div. 2 CA Philippine Tamaraws - Valencia  CA Cole Harbour Rockets - Parker   
 Sun., Jan 19 10:30 am Halifax West Div. 2 CA Sackville Storm - Holland  CA Bedford Eagles - Durling   
 Sun., Jan 19 12:00 pm Comm. Y Div. 2 CA Mainland Express - Stewart  CA Community Y Panthers - Nelson   
 Sun., Jan 19 12:00 pm Halifax West Div. 2 CA Fall River Rebels - Woodford  CA Halifax Hurricanes - Bilek   
 Sun., Jan 19 4:00 pm Sackville Hts. Jr. High Div. 2 CA Tri County Tigers - Murphy  CA West End Steelers - Gagne   
 Sun., Jan 26 10:30 am Bicentennial Jr. High Div. 2 91 Philippine Tamaraws - Valencia  90 Dartmouth Lakers - Walton   
 Sun., Jan 26 10:30 am Island View High School Div. 2 58 Mainland Express - Stewart  66 Halifax Hurricanes - Bilek   
 Sun., Jan 26 12:00 pm Island View High School Div. 2 57 West End Steelers - Gagne  66 Cole Harbour Rockets - Parker   
 Sun., Jan 26 3:00 pm Island View High School Div. 2 54 West End Steelers - Gagne  78 Sackville Storm - Holland   
 Sun., Jan 26 4:00 pm Sackville Hts. Jr. High Div. 2 65 Tri County Tigers - Murphy  41 Bedford Eagles - Durling   
 Sun., Jan 26 4:30 pm Graham Creighton Div. 2 67 Community Y Panthers - Nelson  72 Fall River Rebels - Woodford   
 Sun., Feb 02 9:00 am Dartmouith South Academy Div. 2 56 Cole Harbour Rockets - Parker  73 Dartmouth Lakers - Walton   
 Sun., Feb 02 9:00 am Bicentennial Jr. High Div. 2 84 Mainland Express - Stewart  89 Philippine Tamaraws - Valencia   
 Sun., Feb 02 10:30 am Dartmouith South Academy Div. 2 53 Bedford Eagles - Durling  52 Community Y Panthers - Nelson   
 Sun., Feb 02 12:00 pm Halifax West Div. 2 67 Halifax Hurricanes - Bilek  58 West End Steelers - Gagne   
 Sun., Feb 02 12:00 pm Dartmouith South Academy Div. 2 63 Sackville Storm - Holland  41 Fall River Rebels - Woodford   
 Sun., Feb 02 3:00 pm Dartmouith South Academy Div. 2 59 Tri County Tigers - Murphy  42 Fall River Rebels - Woodford   
 Sun., Feb 09 9:00 am Halifax West Div. 2 40 Bedford Eagles - Durling  74 Sackville Storm - Holland   
 Sun., Feb 09 9:00 am Millwood High School Div. 2 83 Philippine Tamaraws - Valencia  109 Halifax Hurricanes - Bilek   
 Sun., Feb 09 9:00 am Basinview Div. 2 83 West End Steelers - Gagne  53 Community Y Panthers - Nelson   
 Sun., Feb 09 10:30 am Basinview Div. 2 89 Mainland Express - Stewart  64 Fall River Rebels - Woodford   
 Sun., Feb 09 12:00 pm Halifax West Div. 2 47 Bedford Eagles - Durling  80 Dartmouth Lakers - Walton   
 Sun., Feb 09 4:30 pm Millwood High School Div. 2 62 Tri County Tigers - Murphy  67 Cole Harbour Rockets - Parker   

Powered By Ivrnet