Division Home | Standings

U14 Boys Schedule - Div. 6
  Date Time Location   Home Team Visitor Team 
EX Sun., Oct 28 10:20 am East Preston cross 58 Fall River Rebels - Smith  26 Tri County Tigers - Burton   
 Sun., Oct 28 10:40 am Comm. Y Div. 6 31 Halifax Hurricanes - Maianski  29 West End Steelers - Carter   
EX Sun., Oct 28 11:40 am Beaubassin cross 72 Cole Harbour Rockets - Devine  19 Sackville Storm - Aucoin   
EX Sun., Oct 28 11:40 am East Preston cross 17 Halifax Hurricanes - Abbass  35 West End Steelers - Tanner   
EX Sun., Oct 28 1:00 pm Comm. Y cross 48 Halifax Hurricanes - Raju  19 Bedford Eagles - Perrynowski/MacIsaac   
EX Sun., Oct 28 1:00 pm East Preston cross 33 Cole Harbour Rockets - Sabinski  35 Mainland Express - O'Neil   
EX Sun., Oct 28 2:20 pm East Preston cross 35 Bedford Eagles - Chevenement/LaForge  54 Prospect Bulls - Diviney   
EX Sun., Oct 28 2:20 pm Beaubassin cross 15 Fall River Rebels - Woodford  58 Tri County Tigers - Murphy   
EX Sun., Oct 28 3:40 pm Comm. Y cross 63 Halifax Vipers - Gabriel  24 St. Margarets Bay SLAM - Scott   
 Sun., Nov 04 9:00 am Comm. Y Div. 6 41 Fall River Rebels - Woodford  18 West End Steelers - Tanner   
EX Sun., Nov 04 10:20 am East Preston cross 47 Philippine Tamaraws - Ignacio  40 Sackville Storm - Aucoin   
EX Sun., Nov 04 10:20 am Comm. Y cross 35 Bedford Eagles - Perrynowski/MacIsaac  23 St. Margarets Bay SLAM - Swain   
EX Sun., Nov 04 11:40 am East Preston cross 40 Fall River Rebels - Smith  77 Halifax Vipers - Gabriel   
EX Sun., Nov 04 1:00 pm East Preston cross 31 Cole Harbour Rockets - Sabinski  43 St. Margarets Bay SLAM - Scott   
EX Sun., Nov 04 2:20 pm Comm. Y cross 30 Bedford Eagles - Hatfield/Henderson  42 Mainland Express - O'Neil   
EX Sun., Nov 04 2:20 pm East Preston cross 52 Halifax Hurricanes - Wilson  11 Prospect Bulls - Diviney   
EX Sun., Nov 04 3:40 pm East Preston cross 24 West End Steelers - Carter  45 Bedford Eagles - Stepaniak   
EX Sun., Nov 04 3:40 pm Comm. Y cross 55 St. Margarets Bay SLAM - BestWhite  16 Halifax Hurricanes - Maianski   
EX Sat., Nov 10 9:00 am Bicentennial Jr. High cross 24 Fall River Rebels - Smith  42 Sackville Storm - Lucas   
EX Sat., Nov 10 11:40 am Bicentennial Jr. High cross 18 Sackville Storm - Aucoin  83 Halifax Hurricanes - Chisholm   
EX Sat., Nov 10 11:40 am Rocky Lake cross 45 St. Margarets Bay SLAM - BestWhite  12 Fall River Rebels - Woodford   
EX Sat., Nov 10 1:00 pm Dart. East Comm Ctr cross 12 Bedford Eagles - Chevenement/LaForge  45 Mainland Express - O'Neil   
 Sat., Nov 10 1:00 pm Millwood High School Div. 6 32 Bedford Eagles - Perrynowski/MacIsaac  27 West End Steelers - Carter   
 Sat., Nov 10 2:20 pm Dartmouith South Academy Div. 6 25 Prospect Bulls - Diviney  32 Halifax Hurricanes - Maianski   
EX Sat., Nov 10 3:40 pm Millwood High School cross 20 Halifax Hurricanes - Abbass  34 St. Margarets Bay SLAM - Scott   
EX Sat., Nov 10 3:40 pm Dartmouith South Academy cross 47 West End Steelers - Tanner  18 Tri County Tigers - Burton   
EX Sun., Nov 18 9:00 am Westmount cross 58 Halifax Hurricanes - Raju  26 Fall River Rebels - Woodford   
EX Sun., Nov 18 10:20 am St. Agnes cross 19 Sackville Storm - Aucoin  60 Halifax Hurricanes - Wilson   
 Sun., Nov 18 1:00 pm BHPCC Div. 6 29 Bedford Eagles - Perrynowski/MacIsaac  34 West End Steelers - Tanner   
 Sun., Nov 18 1:30 pm Sackville Hts. Jr. High Div. 6 35 Prospect Bulls - Diviney  33 West End Steelers - Carter   
EX Sun., Nov 18 2:20 pm St. Agnes cross CA Fall River Rebels - Smith  CA St. Margarets Bay SLAM - Swain   
 Sun., Nov 18 2:50 pm Sackville Hts. Jr. High Div. 6 47 Halifax Hurricanes - Maianski  21 Mainland Express - O'Neil   
 Sun., Nov 18 3:40 pm St. Agnes Div. 6 CA West End Steelers - Tanner  CA St. Margarets Bay SLAM - Scott   
 Sun., Nov 25 9:00 am Basinview Div. 6 23 Fall River Rebels - Smith  22 Halifax Hurricanes - Maianski   
EX Sun., Nov 25 10:20 am Basinview cross 39 Prospect Bulls - Diviney  24 St. Margarets Bay SLAM - Swain   
 Sun., Nov 25 11:40 am Basinview Div. 6 31 West End Steelers - Tanner  20 Mainland Express - O'Neil   
EX Sun., Nov 25 1:30 pm Sackville Hts. Jr. High cross 36 ABA Celtics - Milner  31 Sackville Storm - Aucoin   
 Sun., Nov 25 2:20 pm Basinview Div. 6 23 Halifax Hurricanes - Maianski  20 St. Margarets Bay SLAM - Scott   
EX Sun., Nov 25 2:20 pm BHPCC cross 49 Philippine Tamaraws - Ignacio  31 Fall River Rebels - Woodford   
 Sun., Nov 25 2:20 pm St. Agnes Div. 6 43 Bedford Eagles - Perrynowski/MacIsaac  34 West End Steelers - Carter   
EX Sun., Dec 02 10:20 am East Preston cross 40 Fall River Rebels - Woodford  45 Bedford Eagles - Stepaniak   
 Sun., Dec 02 11:40 am East Preston Div. 6 26 West End Steelers - Tanner  24 Halifax Hurricanes - Maianski   
EX Sun., Dec 02 1:00 pm East Preston cross 52 Bedford Eagles - Perrynowski/MacIsaac  25 St. Margarets Bay SLAM - Swain   
 Sun., Dec 02 2:20 pm East Preston Div. 6 29 St. Margarets Bay SLAM - Scott  43 West End Steelers - Carter   
 Sun., Dec 02 2:20 pm St. Agnes Div. 6 31 Fall River Rebels - Smith  23 Prospect Bulls - Diviney   
EX Sun., Dec 02 2:50 pm Sackville Hts. Jr. High cross 65 Halifax Hurricanes - Raju  32 Sackville Storm - Aucoin   
 Sun., Dec 02 3:40 pm St. Agnes Div. 6 23 Fall River Rebels - Smith  27 Mainland Express - O'Neil   
EX Sun., Dec 09 9:00 am Westmount cross 13 Sackville Storm - Aucoin  52 Tri County Tigers - Murphy   
 Sun., Dec 09 1:30 pm Sackville Hts. Jr. High Div. 6 26 St. Margarets Bay SLAM - Scott  43 Halifax Hurricanes - Maianski   
EX Sun., Dec 09 2:20 pm Westmount cross 21 Fall River Rebels - Woodford  46 Sackville Storm - Lucas   
EX Sun., Dec 09 2:50 pm Sackville Hts. Jr. High cross 51 St. Margarets Bay SLAM - Scott  33 St. Margarets Bay SLAM - Swain   
 Sun., Dec 09 3:00 pm Bicentennial Jr. High Div. 6 24 Fall River Rebels - Smith  25 West End Steelers - Tanner   
 Sun., Dec 09 4:10 pm Sackville Hts. Jr. High Div. 6 30 West End Steelers - Carter  35 Mainland Express - O'Neil   
 Sun., Dec 09 4:20 pm Bicentennial Jr. High Div. 6 37 Bedford Eagles - Perrynowski/MacIsaac  22 Prospect Bulls - Diviney   
EX Sun., Dec 16 1:00 pm Westmount cross 26 Fall River Rebels - Woodford  45 St. Margarets Bay SLAM - MacLellan   
 Sun., Dec 16 1:30 pm Sackville Hts. Jr. High Div. 6 29 Fall River Rebels - Smith  43 Bedford Eagles - Perrynowski/MacIsaac   
EX Sun., Dec 16 2:20 pm Westmount cross 66 Bedford Eagles - Stepaniak  32 Sackville Storm - Aucoin   
 Sun., Dec 16 2:50 pm Sackville Hts. Jr. High Div. 6 36 West End Steelers - Carter  30 Halifax Hurricanes - Maianski   
EX Sun., Dec 16 3:00 pm Kingswood Elementary cross 27 St. Margarets Bay SLAM - Swain  55 Mainland Express - O'Neil   
 Sun., Dec 16 4:10 pm Sackville Hts. Jr. High Div. 6 32 Bedford Eagles - Perrynowski/MacIsaac  26 West End Steelers - Tanner   
 Sun., Dec 16 4:20 pm Kingswood Elementary Div. 6 40 St. Margarets Bay SLAM - Scott  26 Prospect Bulls - Diviney   
 Sun., Jan 06 1:00 pm Basinview Div. 6 26 West End Steelers - Carter  40 West End Steelers - Tanner   
 Sun., Jan 06 2:50 pm Sackville Hts. Jr. High Div. 6 37 Sackville Storm - Aucoin  39 Halifax Hurricanes - Maianski   
 Sun., Jan 06 2:50 pm Kingswood Elementary Div. 6 24 St. Margarets Bay SLAM - Scott  25 Bedford Eagles - Perrynowski/MacIsaac   
 Sun., Jan 06 3:40 pm East Preston Div. 6 39 Mainland Express - O'Neil  34 Prospect Bulls - Diviney   
 Sun., Jan 06 3:40 pm St. Agnes Div. 6 38 Fall River Rebels - Smith  22 Fall River Rebels - Woodford   
 Sun., Jan 13 1:30 pm Kingswood Elementary Div. 6 35 St. Margarets Bay SLAM - Scott  18 Fall River Rebels - Smith   
 Sun., Jan 13 2:50 pm Kingswood Elementary Div. 6 43 Bedford Eagles - Perrynowski/MacIsaac  34 Mainland Express - O'Neil   
 Sun., Jan 13 2:50 pm Sackville Hts. Jr. High Div. 6 30 Fall River Rebels - Woodford  40 West End Steelers - Tanner   
 Sun., Jan 13 4:10 pm Sackville Hts. Jr. High Div. 6 44 Halifax Hurricanes - Maianski  25 Sackville Storm - Aucoin   
 Sun., Jan 13 4:10 pm Kingswood Elementary Div. 6 33 West End Steelers - Carter  34 Prospect Bulls - Diviney   
 Sun., Jan 20 1:30 pm Bicentennial Jr. High Div. 6 31 Fall River Rebels - Woodford  25 Mainland Express - O'Neil   
 Sun., Jan 20 1:30 pm Sackville Hts. Jr. High Div. 6 CA Sackville Storm - Aucoin  CA St. Margarets Bay SLAM - Scott   
 Sun., Jan 20 2:50 pm Bicentennial Jr. High Div. 6 19 Halifax Hurricanes - Maianski  33 Bedford Eagles - Perrynowski/MacIsaac   
 Sun., Jan 20 2:50 pm Sackville Hts. Jr. High Div. 6  Fall River Rebels - Smith   West End Steelers - Carter   
 Sun., Jan 20 4:10 pm Bicentennial Jr. High Div. 6 39 Prospect Bulls - Diviney  31 West End Steelers - Tanner   
 Sun., Jan 27 1:30 pm Kingswood Elementary Div. 6 36 Fall River Rebels - Smith  45 Mainland Express - O'Neil   
 Sun., Jan 27 1:30 pm Sackville Hts. Jr. High Div. 6 55 Prospect Bulls - Diviney  27 Sackville Storm - Aucoin   
 Sun., Jan 27 2:50 pm Kingswood Elementary Div. 6 34 Fall River Rebels - Woodford  35 West End Steelers - Carter   
 Sun., Jan 27 2:50 pm Sackville Hts. Jr. High Div. 6 27 West End Steelers - Tanner  35 Bedford Eagles - Perrynowski/MacIsaac   
 Sun., Jan 27 4:10 pm Kingswood Elementary Div. 6 22 Halifax Hurricanes - Maianski  34 St. Margarets Bay SLAM - Scott   
 Fri., Feb 01 6:30 pm Five Bridges Div. 6 30 Sackville Storm - Aucoin  47 St. Margarets Bay SLAM - Scott   
EX Sun., Feb 03 4:00 pm Cheb Hts cross  Fall River Rebels - Smith   St. Margarets Bay SLAM - Swain   
 Sun., Feb 03 4:00 pm Comm. Y Div. 6  West End Steelers - Tanner   St. Margarets Bay SLAM - Scott   

Powered By Ivrnet