Division Home | Standings

U14 Boys Schedule - Div. 5
  Date Time Location   Home Team Visitor Team 
EX Sun., Oct 28 9:00 am East Preston cross 60 Dartmouth Lakers - O'Halloran  18 St. Margarets Bay SLAM - Swain   
EX Sun., Oct 28 9:00 am Comm. Y cross 13 Bedford Eagles - Stepaniak  50 Shooting Star - Johnson   
EX Sun., Oct 28 10:20 am Comm. Y cross 15 Cole Harbour Rockets - Greer  72 St. Margarets Bay SLAM - MacLellan   
EX Sun., Oct 28 10:20 am Beaubassin cross 59 Bedford Eagles - Simms  29 Philippine Tamaraws - Ignacio   
EX Sun., Oct 28 1:00 pm Basinview cross 23 ABA Celtics - Milner  39 Community YMCA Panthers - Skeete   
EX Sun., Oct 28 1:00 pm Comm. Y cross 48 Halifax Hurricanes - Raju  19 Bedford Eagles - Perrynowski/MacIsaac   
EX Sun., Oct 28 1:50 pm BHPCC cross 77 Dartmouth Lakers - Colley2  9 Sackville Storm - Lucas   
EX Sun., Oct 28 2:20 pm Comm. Y cross 18 Bedford Eagles - Hatfield/Henderson  57 St. Margarets Bay SLAM - BestWhite   
EX Sun., Oct 28 3:40 pm Beaubassin cross 22 Halifax Hurricanes - Wilson  44 West End Steelers - Baard   
EX Sun., Nov 04 9:00 am Basinview cross 70 North Preston Bulls - Beals  15 ABA Celtics - Milner   
EX Sun., Nov 04 9:00 am East Preston cross 24 Dartmouth Lakers - O'Halloran  57 Shooting Star - Johnson   
EX Sun., Nov 04 10:20 am East Preston cross 47 Philippine Tamaraws - Ignacio  40 Sackville Storm - Aucoin   
EX Sun., Nov 04 11:40 am Beaubassin cross 57 Dartmouth Lakers - Stewart  31 St. Margarets Bay SLAM - MacLellan   
EX Sun., Nov 04 1:00 pm Beaubassin cross 41 St. Margarets Bay SLAM - Banks  25 Halifax Hurricanes - Raju   
EX Sun., Nov 04 2:20 pm Beaubassin cross 48 West End Steelers - Baard  13 Sackville Storm - Lucas   
EX Sun., Nov 04 2:20 pm East Preston cross 52 Halifax Hurricanes - Wilson  11 Prospect Bulls - Diviney   
EX Sun., Nov 04 3:40 pm East Preston cross 24 West End Steelers - Carter  45 Bedford Eagles - Stepaniak   
EX Sun., Nov 04 3:40 pm Comm. Y cross 55 St. Margarets Bay SLAM - BestWhite  16 Halifax Hurricanes - Maianski   
EX Sat., Nov 10 9:00 am Bicentennial Jr. High cross 24 Fall River Rebels - Smith  42 Sackville Storm - Lucas   
 Sat., Nov 10 9:00 am Dart. East Comm Ctr Div. 5 34 Dartmouth Lakers - O'Halloran  32 Bedford Eagles - Stepaniak   
 Sat., Nov 10 10:20 am Dart. East Comm Ctr Div. 5 39 St. Margarets Bay SLAM - MacLellan  28 ABA Celtics - Milner   
 Sat., Nov 10 10:20 am Prince Andrew #1 Div. 5 32 Halifax Hurricanes - Wilson  35 Halifax Hurricanes - Raju   
EX Sat., Nov 10 11:40 am Rocky Lake cross 45 St. Margarets Bay SLAM - BestWhite  12 Fall River Rebels - Woodford   
EX Sat., Nov 10 11:40 am Dart. East Comm Ctr cross 43 West End Steelers - Baard  27 Philippine Tamaraws - Ignacio   
EX Sun., Nov 18 9:00 am Westmount cross 58 Halifax Hurricanes - Raju  26 Fall River Rebels - Woodford   
EX Sun., Nov 18 10:20 am St. Agnes cross 19 Sackville Storm - Aucoin  60 Halifax Hurricanes - Wilson   
 Sun., Nov 18 11:40 am Westmount Div. 5 50 St. Margarets Bay SLAM - BestWhite  36 Dartmouth Lakers - O'Halloran   
 Sun., Nov 18 11:40 am St. Agnes Div. 5 47 St. Margarets Bay SLAM - MacLellan  16 Bedford Eagles - Stepaniak   
EX Sun., Nov 18 2:20 pm Westmount cross 51 Dartmouth Lakers - Stewart  35 Philippine Tamaraws - Ignacio   
 Sun., Nov 18 3:40 pm Westmount Div. 5 39 ABA Celtics - Milner  43 Sackville Storm - Lucas   
 Sun., Nov 25 1:00 pm BHPCC Div. 5 41 Dartmouth Lakers - O'Halloran  40 Bedford Eagles - Stepaniak   
EX Sun., Nov 25 1:00 pm Basinview cross 29 St. Margarets Bay SLAM - BestWhite  47 Shooting Star - Johnson   
EX Sun., Nov 25 1:30 pm Sackville Hts. Jr. High cross 36 ABA Celtics - Milner  31 Sackville Storm - Aucoin   
EX Sun., Nov 25 2:20 pm BHPCC cross 49 Philippine Tamaraws - Ignacio  31 Fall River Rebels - Woodford   
 Sun., Nov 25 2:50 pm Sackville Hts. Jr. High Div. 5 49 St. Margarets Bay SLAM - MacLellan  27 Sackville Storm - Lucas   
 Sun., Nov 25 4:10 pm Sackville Hts. Jr. High Div. 5 47 Halifax Hurricanes - Raju  34 Halifax Hurricanes - Wilson   
EX Sun., Dec 02 9:00 am East Preston cross 42 Philippine Tamaraws - Ignacio  59 Shooting Star - Johnson   
EX Sun., Dec 02 10:20 am East Preston cross 40 Fall River Rebels - Woodford  45 Bedford Eagles - Stepaniak   
EX Sun., Dec 02 1:00 pm St. Agnes cross 32 St. Margarets Bay SLAM - BestWhite  56 St. Margarets Bay SLAM - Banks   
EX Sun., Dec 02 1:00 pm Westmount cross 47 Halifax Hurricanes - Wilson  55 West End Steelers - Baard   
 Sun., Dec 02 1:30 pm Sackville Hts. Jr. High Div. 5 53 ABA Celtics - Milner  42 St. Margarets Bay SLAM - MacLellan   
EX Sun., Dec 02 2:50 pm Sackville Hts. Jr. High cross 65 Halifax Hurricanes - Raju  32 Sackville Storm - Aucoin   
 Sun., Dec 02 4:10 pm Sackville Hts. Jr. High Div. 5 27 Dartmouth Lakers - O'Halloran  40 Sackville Storm - Lucas   
EX Sun., Dec 09 10:20 am St. Agnes cross 37 Philippine Tamaraws - Ignacio  52 St. Margarets Bay SLAM - Banks   
 Sun., Dec 09 10:20 am Westmount Div. 5 37 Dartmouth Lakers - O'Halloran  52 St. Margarets Bay SLAM - MacLellan   
 Sun., Dec 09 1:00 pm Westmount Div. 5 43 Bedford Eagles - Stepaniak  58 Halifax Hurricanes - Wilson   
EX Sun., Dec 09 2:20 pm Westmount cross 21 Fall River Rebels - Woodford  46 Sackville Storm - Lucas   
 Sun., Dec 09 2:20 pm St. Agnes Div. 5 35 ABA Celtics - Milner  39 Halifax Hurricanes - Raju   
EX Sun., Dec 09 3:40 pm St. Agnes cross 29 St. Margarets Bay SLAM - BestWhite  35 West End Steelers - Hickey   
EX Sun., Dec 16 9:00 am East Preston cross 37 Halifax Hurricanes - Raju  54 Dartmouth Lakers - Stewart   
EX Sun., Dec 16 11:40 am East Preston cross 49 Philippine Tamaraws - Ignacio  74 West End Steelers - Hickey   
EX Sun., Dec 16 1:00 pm Westmount cross 26 Fall River Rebels - Woodford  45 St. Margarets Bay SLAM - MacLellan   
EX Sun., Dec 16 2:20 pm Westmount cross 66 Bedford Eagles - Stepaniak  32 Sackville Storm - Aucoin   
 Sun., Dec 16 3:40 pm Westmount Div. 5 30 Halifax Hurricanes - Wilson  32 Sackville Storm - Lucas   
 Sun., Dec 16 3:40 pm East Preston Div. 5 38 ABA Celtics - Milner  48 Dartmouth Lakers - O'Halloran   
EX Sun., Dec 16 3:40 pm Basinview cross 43 Halifax Hurricanes - Chisholm  20 St. Margarets Bay SLAM - BestWhite   
 Sun., Jan 06 1:30 pm Kingswood Elementary Div. 5 46 St. Margarets Bay SLAM - MacLellan  30 Halifax Hurricanes - Wilson   
 Sun., Jan 06 1:30 pm Sackville Hts. Jr. High Div. 5 26 Sackville Storm - Lucas  25 ABA Celtics - Milner   
 Sun., Jan 06 2:20 pm St. Agnes Div. 5 44 St. Margarets Bay SLAM - BestWhite  21 Dartmouth Lakers - O'Halloran   
 Sun., Jan 06 4:10 pm Sackville Hts. Jr. High Div. 5 26 Sackville Storm - Lucas  32 Philippine Tamaraws - Ignacio   
 Sun., Jan 06 4:10 pm Kingswood Elementary Div. 5 28 Bedford Eagles - Stepaniak  51 Halifax Hurricanes - Raju   
 Sun., Jan 13 1:00 pm East Preston Div. 5 66 Halifax Hurricanes - Wilson  25 Dartmouth Lakers - O'Halloran   
 Sun., Jan 13 1:00 pm St. Agnes Div. 5 CA Bedford Eagles - Stepaniak  CA St. Margarets Bay SLAM - MacLellan   
 Sun., Jan 13 2:20 pm St. Agnes Div. 5 CA Sackville Storm - Lucas  CA Halifax Hurricanes - Raju   
 Sun., Jan 13 3:40 pm Westmount Div. 5 33 ABA Celtics - Milner  36 St. Margarets Bay SLAM - BestWhite   
 Sun., Jan 13 3:40 pm St. Agnes Div. 5 CA Philippine Tamaraws - Ignacio  CA St. Margarets Bay SLAM - MacLellan   
 Sun., Jan 20 11:40 am St. Agnes Div. 5 41 Philippine Tamaraws - Ignacio  31 Dartmouth Lakers - O'Halloran   
 Sun., Jan 20 11:40 am Westmount Div. 5 43 Halifax Hurricanes - Wilson  44 St. Margarets Bay SLAM - BestWhite   
 Sun., Jan 20 2:20 pm Westmount Div. 5 55 Halifax Hurricanes - Wilson  35 Sackville Storm - Lucas   
 Sun., Jan 20 3:40 pm Westmount Div. 5 38 ABA Celtics - Milner  23 Bedford Eagles - Stepaniak   
 Sun., Jan 20 3:40 pm Basinview Div. 5 46 St. Margarets Bay SLAM - MacLellan  28 Halifax Hurricanes - Raju   
 Sun., Jan 27 10:20 am St. Agnes Div. 5 44 Halifax Hurricanes - Raju  41 Dartmouth Lakers - O'Halloran   
 Sun., Jan 27 11:40 am Westmount Div. 5 43 St. Margarets Bay SLAM - MacLellan  52 Philippine Tamaraws - Ignacio   
 Sun., Jan 27 11:40 am St. Agnes Div. 5 22 Bedford Eagles - Stepaniak  49 St. Margarets Bay SLAM - BestWhite   
 Sun., Jan 27 1:00 pm St. Agnes Div. 5 23 ABA Celtics - Milner  53 Halifax Hurricanes - Wilson   
 Sun., Jan 27 2:20 pm St. Agnes Div. 5 39 Bedford Eagles - Stepaniak  45 Sackville Storm - Lucas   
 Sun., Feb 03 1:00 pm Millwood High School Div. 5 33 Bedford Eagles - Stepaniak  54 St. Margarets Bay SLAM - MacLellan   
 Sun., Feb 03 2:20 pm Millwood High School Div. 5 40 Sackville Storm - Lucas  40 Halifax Hurricanes - Raju   
 Sun., Feb 03 3:40 pm Millwood High School Div. 5 58 Philippine Tamaraws - Ignacio  32 St. Margarets Bay SLAM - MacLellan   

Powered By Ivrnet