Division Home | Standings

U14 Boys Schedule - Div. 2
  Date Time Location   Home Team Visitor Team 
EX Sun., Oct 28 8:30 am BHPCC cross 54 Bedford Eagles - Mckee  35 Halifax Hurricanes - Black   
 Sun., Oct 28 9:00 am Basinview Div. 2 51 Mainland Express - Spaargaren  49 West End Steelers - Wheelock   
 Sun., Oct 28 10:20 am Basinview Div. 2 16 North Preston Bulls - Beals  54 St. Margarets Bay SLAM - Jacklyn   
EX Sun., Oct 28 11:40 am Basinview cross 30 Sackville Storm - Baker  51 Bedford Eagles - Hearn   
EX Sun., Oct 28 1:50 pm BHPCC cross 77 Dartmouth Lakers - Colley2  9 Sackville Storm - Lucas   
 Sun., Oct 28 2:20 pm Basinview Div. 2 34 Fall River Rebels - Boudreau  32 St. Margarets Bay SLAM - Cox   
EX Sun., Oct 28 3:10 pm BHPCC cross 56 Dartmouth Lakers - Colley  33 Community YMCA Panthers - Sampson   
 Sun., Oct 28 3:40 pm Basinview Div. 2 46 Cole Harbour Rockets - MacDonald  62 Valley Hawks - MacDonald   
EX Sun., Nov 04 8:30 am BHPCC cross 53 West End Steelers - Gagne  46 Halifax Hurricanes - Black   
EX Sun., Nov 04 9:00 am Basinview cross 70 North Preston Bulls - Beals  15 ABA Celtics - Milner   
EX Sun., Nov 04 10:20 am Beaubassin cross 16 West End Steelers - Hickey  47 St. Margarets Bay SLAM - Cox   
EX Sun., Nov 04 10:20 am Basinview cross 28 Cole Harbour Rockets - Devine  58 Mainland Express - Spaargaren   
EX Sun., Nov 04 11:10 am BHPCC cross 65 Sackville Storm - Upshaw  38 Valley Hawks - MacDonald   
 Sun., Nov 04 11:40 am Basinview Div. 2 46 West End Steelers - Wheelock  63 Cole Harbour Rockets - MacDonald   
 Sun., Nov 04 1:00 pm Basinview Div. 2 37 Dartmouth Lakers - Colley2  44 St. Margarets Bay SLAM - Jacklyn   
 Sun., Nov 04 1:50 pm BHPCC Div. 2 35 Bedford Eagles - Hearn  53 Community YMCA Panthers - Sampson   
EX Sun., Nov 04 2:20 pm Basinview cross 24 Sackville Storm - Baker  40 Fall River Rebels - Boudreau   
 Sat., Nov 10 9:00 am Dartmouith South Academy Div. 2 37 North Preston Bulls - Beals  46 West End Steelers - Wheelock   
 Sat., Nov 10 9:00 am Millwood High School Div. 2 61 Bedford Eagles - Hearn  64 Mainland Express - Spaargaren   
 Sat., Nov 10 10:20 am Bicentennial Jr. High Div. 2 45 Community YMCA Panthers - Sampson  54 Valley Hawks - MacDonald   
 Sat., Nov 10 10:20 am Rocky Lake Div. 2 30 Dartmouth Lakers - Colley2  64 Cole Harbour Rockets - MacDonald   
 Sat., Nov 10 10:20 am Millwood High School Div. 2 44 St. Margarets Bay SLAM - Jacklyn  27 Halifax Hurricanes - Black   
EX Sat., Nov 10 11:40 am Millwood High School cross 48 Cole Harbour Rockets - Devine  71 St. Margarets Bay SLAM - Cox   
EX Sat., Nov 10 3:40 pm Rocky Lake cross 57 Fall River Rebels - Boudreau  24 Community YMCA Panthers - Skeete   
 Sun., Nov 18 9:00 am Basinview Div. 2 57 Halifax Hurricanes - Black  35 Bedford Eagles - Hearn   
 Sun., Nov 18 10:20 am Basinview Div. 2 52 Community YMCA Panthers - Sampson  43 Fall River Rebels - Boudreau   
 Sun., Nov 18 10:20 am East Preston Div. 2 57 Valley Hawks - MacDonald  36 Dartmouth Lakers - Colley2   
EX Sun., Nov 18 11:40 am East Preston cross 66 Sackville Storm - Upshaw  31 Cole Harbour Rockets - MacDonald   
 Sun., Nov 18 11:40 am Basinview Div. 2 64 Mainland Express - Spaargaren  30 St. Margarets Bay SLAM - Cox   
 Sun., Nov 18 1:00 pm Basinview Div. 2 44 St. Margarets Bay SLAM - Jacklyn  31 West End Steelers - Wheelock   
EX Sun., Nov 18 1:00 pm St. Agnes cross 66 North Preston Bulls - Beals  42 Halifax Vipers - Gabriel   
 Sun., Nov 25 9:00 am Westmount Div. 2 73 Community YMCA Panthers - Sampson  55 Bedford Eagles - Hearn   
 Sun., Nov 25 10:20 am Westmount Div. 2 53 Halifax Hurricanes - Black  54 Valley Hawks - MacDonald   
 Sun., Nov 25 11:40 am East Preston Div. 2 50 Mainland Express - Spaargaren  36 Dartmouth Lakers - Colley2   
 Sun., Nov 25 11:40 am Westmount Div. 2 62 St. Margarets Bay SLAM - Jacklyn  28 Fall River Rebels - Boudreau   
EX Sun., Nov 25 2:20 pm Westmount cross 50 North Preston Bulls - Beals  51 Sackville Storm - Baker   
EX Sun., Nov 25 2:20 pm East Preston cross 65 East Preston Pacers - Jones  39 Cole Harbour Rockets - MacDonald   
 Sun., Nov 25 3:40 pm Westmount Div. 2 56 West End Steelers - Wheelock  38 St. Margarets Bay SLAM - Cox   
 Sun., Dec 02 9:00 am Westmount Div. 2 60 Halifax Hurricanes - Black  83 Community YMCA Panthers - Sampson   
 Sun., Dec 02 10:20 am Westmount Div. 2 51 Mainland Express - Spaargaren  64 Valley Hawks - MacDonald   
 Sun., Dec 02 11:40 am Westmount Div. 2 65 St. Margarets Bay SLAM - Jacklyn  59 Bedford Eagles - Hearn   
EX Sun., Dec 02 1:00 pm Basinview cross 36 Cole Harbour Rockets - MacDonald  59 Dartmouth Lakers - Colley   
 Sun., Dec 02 2:20 pm Basinview Div. 2 44 West End Steelers - Wheelock  49 Dartmouth Lakers - Colley2   
 Sun., Dec 02 2:20 pm Westmount Div. 2 39 St. Margarets Bay SLAM - Cox  46 Fall River Rebels - Boudreau   
EX Sun., Dec 02 3:40 pm Basinview cross 29 Cole Harbour Rockets - Devine  53 North Preston Bulls - Beals   
 Sun., Dec 09 9:00 am East Preston Div. 2 65 Halifax Hurricanes - Black  58 Mainland Express - Spaargaren   
 Sun., Dec 09 10:20 am East Preston Div. 2 45 St. Margarets Bay SLAM - Jacklyn  55 Community YMCA Panthers - Sampson   
 Sun., Dec 09 11:40 am East Preston Div. 2 65 West End Steelers - Wheelock  74 Valley Hawks - MacDonald   
EX Sun., Dec 09 11:40 am Basinview cross 36 Cole Harbour Rockets - MacDonald  65 East Preston Pacers - Jones   
EX Sun., Dec 09 1:00 pm Basinview cross 48 Cole Harbour Rockets - MacDonald  59 Bedford Eagles - Mckee   
EX Sun., Dec 09 2:20 pm East Preston cross 66 North Preston Bulls - Beals  48 Bedford Eagles - Simms   
 Sun., Dec 09 3:40 pm East Preston Div. 2 30 St. Margarets Bay SLAM - Cox  52 Bedford Eagles - Hearn   
 Sun., Dec 09 3:40 pm Basinview Div. 2 43 Dartmouth Lakers - Colley2  41 Fall River Rebels - Boudreau   
 Sun., Dec 16 9:00 am Basinview Div. 2 50 Halifax Hurricanes - Black  49 St. Margarets Bay SLAM - Jacklyn   
 Sun., Dec 16 10:20 am Basinview Div. 2 52 West End Steelers - Wheelock  50 Mainland Express - Spaargaren   
EX Sun., Dec 16 11:40 am Westmount cross 36 Community YMCA Panthers - Skeete  63 North Preston Bulls - Beals   
EX Sun., Dec 16 11:40 am St. Agnes cross 37 Cole Harbour Rockets - MacDonald  111 North Preston Bulls - Glasgow   
 Sun., Dec 16 11:40 am Basinview Div. 2 37 St. Margarets Bay SLAM - Cox  52 Community YMCA Panthers - Sampson   
 Sun., Dec 16 1:00 pm Basinview Div. 2 38 Fall River Rebels - Boudreau  53 Valley Hawks - MacDonald   
 Sun., Dec 16 3:40 pm St. Agnes Div. 2 37 Dartmouth Lakers - Colley2  51 Bedford Eagles - Hearn   
 Sun., Jan 06 9:00 am Basinview Div. 2 56 Halifax Hurricanes - Black  39 West End Steelers - Wheelock   
 Sun., Jan 06 10:20 am Basinview Div. 2 26 St. Margarets Bay SLAM - Cox  62 St. Margarets Bay SLAM - Jacklyn   
 Sun., Jan 06 11:40 am East Preston Div. 2 44 Dartmouth Lakers - Colley2  53 Community YMCA Panthers - Sampson   
 Sun., Jan 06 11:40 am Basinview Div. 2 36 Fall River Rebels - Boudreau  40 Mainland Express - Spaargaren   
 Sun., Jan 06 2:20 pm Basinview Div. 2 56 Bedford Eagles - Hearn  31 North Preston Bulls - Beals   
 Sun., Jan 06 3:40 pm Basinview Div. 2 49 Cole Harbour Rockets - MacDonald  45 Valley Hawks - MacDonald   
 Sun., Jan 13 9:00 am East Preston Div. 2 47 Valley Hawks - MacDonald  56 Halifax Hurricanes - Black   
 Sun., Jan 13 11:40 am Basinview Div. 2 46 Fall River Rebels - Boudreau  42 West End Steelers - Wheelock   
 Sun., Jan 13 11:40 am East Preston Div. 2 40 Bedford Eagles - Hearn  55 Mainland Express - Spaargaren   
 Sun., Jan 13 2:20 pm East Preston Div. 2 47 North Preston Bulls - Beals  47 St. Margarets Bay SLAM - Cox   
 Sun., Jan 13 3:40 pm Basinview Div. 2 22 Dartmouth Lakers - Colley2  61 St. Margarets Bay SLAM - Jacklyn   
 Sun., Jan 13 3:40 pm East Preston Div. 2 53 Cole Harbour Rockets - MacDonald  65 Community YMCA Panthers - Sampson   
 Sun., Jan 20 9:00 am St. Agnes Div. 2 61 Community YMCA Panthers - Sampson  49 Mainland Express - Spaargaren   
 Sun., Jan 20 10:20 am St. Agnes Div. 2 60 Halifax Hurricanes - Black  34 Fall River Rebels - Boudreau   
 Sun., Jan 20 10:20 am East Preston Div. 2  North Preston Bulls - Beals   Valley Hawks - MacDonald   
 Sun., Jan 20 10:20 am Basinview Div. 2 42 St. Margarets Bay SLAM - Cox  60 Dartmouth Lakers - Colley2   
 Sun., Jan 20 1:00 pm St. Agnes Div. 2 48 Cole Harbour Rockets - MacDonald  42 St. Margarets Bay SLAM - Jacklyn   
 Sun., Jan 20 2:20 pm St. Agnes Div. 2 55 Bedford Eagles - Hearn  41 West End Steelers - Wheelock   
 Sun., Jan 27 10:20 am Basinview Div. 2 56 Halifax Hurricanes - Black  52 St. Margarets Bay SLAM - Jacklyn   
 Sun., Jan 27 11:40 am East Preston Div. 2 35 North Preston Bulls - Beals  40 Dartmouth Lakers - Colley2   
 Sun., Jan 27 1:00 pm East Preston Div. 2 55 Bedford Eagles - Hearn  41 Fall River Rebels - Boudreau   
 Sun., Jan 27 1:00 pm Basinview Div. 2 62 Community YMCA Panthers - Sampson  43 Valley Hawks - MacDonald   
 Sun., Jan 27 3:40 pm Basinview Div. 2 65 Cole Harbour Rockets - MacDonald  70 Mainland Express - Spaargaren   
 Sun., Jan 27 3:40 pm St. Agnes Div. 2 67 West End Steelers - Wheelock  45 St. Margarets Bay SLAM - Cox   

Powered By Ivrnet