Division Home | Standings

U14 Boys Schedule - Div. 1
  Date Time Location   Home Team Visitor Team 
EX Sun., Oct 28 8:30 am BHPCC cross 54 Bedford Eagles - Mckee  35 Halifax Hurricanes - Black   
 Sun., Oct 28 9:50 am BHPCC Div. 1 48 East Preston Pacers - Jones  55 St. Margarets Bay SLAM - Doane   
 Sun., Oct 28 11:10 am BHPCC Div. 1 59 Community YMCA Panthers - Paris  61 North Preston Bulls - Glasgow   
 Sun., Oct 28 12:30 pm BHPCC Div. 1 45 West End Steelers - Gagne  48 Sackville Storm - Upshaw   
EX Sun., Oct 28 3:10 pm BHPCC cross 56 Dartmouth Lakers - Colley  33 Community YMCA Panthers - Sampson   
EX Sun., Nov 04 8:30 am BHPCC cross 53 West End Steelers - Gagne  46 Halifax Hurricanes - Black   
 Sun., Nov 04 9:50 am BHPCC Div. 1 36 Dartmouth Lakers - Colley  60 North Preston Bulls - Glasgow   
EX Sun., Nov 04 11:10 am BHPCC cross 65 Sackville Storm - Upshaw  38 Valley Hawks - MacDonald   
 Sun., Nov 04 12:30 pm BHPCC Div. 1 37 St. Margarets Bay SLAM - Doane  57 Community YMCA Panthers - Paris   
 Sun., Nov 04 3:10 pm BHPCC Div. 1 42 Bedford Eagles - Mckee  48 East Preston Pacers - Jones   
 Sat., Nov 10 9:00 am Rocky Lake Div. 1 50 Dartmouth Lakers - Colley  51 East Preston Pacers - Jones   
 Sat., Nov 10 1:00 pm Rocky Lake Div. 1 27 Bedford Eagles - Mckee  44 St. Margarets Bay SLAM - Doane   
 Sat., Nov 10 2:20 pm Dart. East Comm Ctr Div. 1 52 Community YMCA Panthers - Paris  34 West End Steelers - Gagne   
 Sat., Nov 10 2:20 pm Rocky Lake Div. 1 78 North Preston Bulls - Glasgow  25 Sackville Storm - Upshaw   
 Sun., Nov 18 9:00 am East Preston Div. 1 69 North Preston Bulls - Glasgow  43 Dartmouth Lakers - Colley   
EX Sun., Nov 18 11:40 am East Preston cross 66 Sackville Storm - Upshaw  31 Cole Harbour Rockets - MacDonald   
 Sun., Nov 18 1:00 pm East Preston Div. 1 53 East Preston Pacers - Jones  25 West End Steelers - Gagne   
 Sun., Nov 18 2:20 pm East Preston Div. 1 57 St. Margarets Bay SLAM - Doane  44 Sackville Storm - Upshaw   
 Sun., Nov 18 3:40 pm East Preston Div. 1 77 Community YMCA Panthers - Paris  34 Bedford Eagles - Mckee   
 Sun., Nov 25 9:00 am East Preston Div. 1 60 Sackville Storm - Upshaw  62 West End Steelers - Gagne   
 Sun., Nov 25 10:20 am East Preston Div. 1 57 St. Margarets Bay SLAM - Doane  45 Dartmouth Lakers - Colley   
 Sun., Nov 25 1:00 pm East Preston Div. 1 70 Community YMCA Panthers - Paris  60 East Preston Pacers - Jones   
EX Sun., Nov 25 2:20 pm East Preston cross 65 East Preston Pacers - Jones  39 Cole Harbour Rockets - MacDonald   
 Sun., Nov 25 3:40 pm East Preston Div. 1 88 North Preston Bulls - Glasgow  53 Bedford Eagles - Mckee   
 Sun., Dec 02 9:00 am Basinview Div. 1 51 West End Steelers - Gagne  55 Bedford Eagles - Mckee   
 Sun., Dec 02 10:20 am Basinview Div. 1 55 Sackville Storm - Upshaw  73 East Preston Pacers - Jones   
 Sun., Dec 02 11:40 am Basinview Div. 1 44 Community YMCA Panthers - Paris  61 North Preston Bulls - Glasgow   
EX Sun., Dec 02 1:00 pm Basinview cross 36 Cole Harbour Rockets - MacDonald  59 Dartmouth Lakers - Colley   
 Sun., Dec 09 9:00 am Basinview Div. 1 68 Community YMCA Panthers - Paris  25 Sackville Storm - Upshaw   
 Sun., Dec 09 10:20 am Basinview Div. 1 60 St. Margarets Bay SLAM - Doane  66 North Preston Bulls - Glasgow   
EX Sun., Dec 09 11:40 am Basinview cross 36 Cole Harbour Rockets - MacDonald  65 East Preston Pacers - Jones   
EX Sun., Dec 09 1:00 pm Basinview cross 48 Cole Harbour Rockets - MacDonald  59 Bedford Eagles - Mckee   
 Sun., Dec 09 2:20 pm Basinview Div. 1 52 Dartmouth Lakers - Colley  43 West End Steelers - Gagne   
 Sun., Dec 16 9:00 am St. Agnes Div. 1 68 Community YMCA Panthers - Paris  55 St. Margarets Bay SLAM - Doane   
 Sun., Dec 16 10:20 am St. Agnes Div. 1 57 St. Margarets Bay SLAM - Doane  47 Sackville Storm - Upshaw   
EX Sun., Dec 16 11:40 am St. Agnes cross 37 Cole Harbour Rockets - MacDonald  111 North Preston Bulls - Glasgow   
 Sun., Dec 16 1:00 pm St. Agnes Div. 1 54 Dartmouth Lakers - Colley  66 East Preston Pacers - Jones   
 Sun., Dec 16 2:20 pm St. Agnes Div. 1 49 West End Steelers - Gagne  60 Bedford Eagles - Mckee   
 Tue., Dec 18 7:45 pm Ridgecliff Middle School Div. 1 68 St. Margarets Bay SLAM - Doane  50 Bedford Eagles - Mckee   
 Sun., Jan 06 9:00 am East Preston Div. 1 48 Community YMCA Panthers - Paris  60 St. Margarets Bay SLAM - Doane   
 Sun., Jan 06 10:20 am East Preston Div. 1 49 Dartmouth Lakers - Colley  46 Sackville Storm - Upshaw   
 Sun., Jan 06 1:00 pm East Preston Div. 1 29 West End Steelers - Gagne  91 North Preston Bulls - Glasgow   
 Sun., Jan 06 2:20 pm East Preston Div. 1 57 Bedford Eagles - Mckee  49 East Preston Pacers - Jones   
 Sun., Jan 13 9:00 am Basinview Div. 1 77 Community YMCA Panthers - Paris  45 East Preston Pacers - Jones   
 Sun., Jan 13 10:20 am Basinview Div. 1 25 West End Steelers - Gagne  59 St. Margarets Bay SLAM - Doane   
 Sun., Jan 13 1:00 pm Basinview Div. 1 38 Bedford Eagles - Mckee  42 Sackville Storm - Upshaw   
 Sun., Jan 13 2:20 pm Basinview Div. 1 35 Dartmouth Lakers - Colley  95 North Preston Bulls - Glasgow   
 Sun., Jan 20 9:00 am Basinview Div. 1 67 Community YMCA Panthers - Paris  41 Dartmouth Lakers - Colley   
 Sun., Jan 20 11:40 am Basinview Div. 1 42 Bedford Eagles - Mckee  57 West End Steelers - Gagne   
 Sun., Jan 20 1:00 pm Basinview Div. 1 67 East Preston Pacers - Jones  62 St. Margarets Bay SLAM - Doane   
 Sun., Jan 20 2:20 pm Basinview Div. 1 68 North Preston Bulls - Glasgow  32 Sackville Storm - Upshaw   
 Sun., Jan 27 9:00 am East Preston Div. 1 91 Community YMCA Panthers - Paris  45 West End Steelers - Gagne   
 Sun., Jan 27 10:20 am East Preston Div. 1 59 Bedford Eagles - Mckee  67 Dartmouth Lakers - Colley   
 Sun., Jan 27 2:20 pm East Preston Div. 1 58 East Preston Pacers - Jones  80 North Preston Bulls - Glasgow   
 Sun., Jan 27 3:40 pm East Preston Div. 1 46 Sackville Storm - Upshaw  57 St. Margarets Bay SLAM - Doane   

Powered By Ivrnet